Konya’da kataloglu fuhuş çetesine operasyon

DHA

Konya’da emniyet ekipleri tarafından yürütülen fuhuş operasyonu, başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekipleri, teknik takibe aldıkları yabancı uyruklu kadınları para karşılığı fuhşa zorlayan şebeke için düğmeye bastı.

Operasyon ‘Piyon’

Fuhuş çetesinin yakalanması için çalışma başlatan polis, yaklaşık 3 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından ‘Piyon’ adı verilen operasyonu düzenledi.

Biri Kayseri’de olmak üzere daha önce belirlenen 34 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda C.U., M.A.D., O.Ç., A.K.,U.B., K.Ç., Ş.B. ve S.U. gözaltına alındı.

Yüksek miktarda döviz ve altın ele geçirildi

Şüphelilerin evinde yapılan aramada 1 av tüfeği, 50 uyuşturucu hap, 25 bin 660 dolar, 95 bin 205 TL, 70 bin Özbekistan somu ile altın küpe ve bileklik ele geçirildi.

Katalogla müşteri buldular

Operasyon kapsamında Özbekistan, Kırgızistan ve Azerbaycan uyruklu mağdur 24 kadınının da ifadesine başvuruldu. Şüphelilerin, kadınların fotoğraflarını çekip katalog oluşturarak internet sitelerinde yayınlayıp, geceliği 5 ila 6 bin TL’ye müşteri bulduğu, seçilen kadınları da taksiyle buluşma noktasına gönderdiği belirlendi.

5 şüpheli tutuklandı

Mağdur 24 kadın, emniyette alınan ifadelerinin ardından sınır dışı edildi.

Şüphelilerden C.U., M.A.D., O.Ç., A.K. ve U.B tutuklanırken, K.Ç., Ş.B. ve S.U. ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x